UFC 293. Valitseja Israel Adesanya ootab tõsist väljakutsujat, esialgu tuleb leppida Sean Stricklandiga
Front bg
06 sept. 9:30

UFC 293. Valitseja Israel Adesanya ootab tõsist väljakutsujat, esialgu tuleb leppida Sean Stricklandiga

Vabavõitlussarja UFC staarid kogunevad sel nädalal Austraaliasse, et 10. septembril Sydneys maha pidada võitlusõhtu UFC 293. Peamatšis lähevad vastamisi Israel Adesanya (Uus-Meremaa) ning Sean Strickland (USA). Mängus on keskkaalu meistrivöö, mis kuulub praegu Adesanyale.

34-aastane Adesanya on aastaid kuulunud UFC-s tõelisesse eliiti. Keskkaalu tšempioniks kerkis ta juba 2019. aastal, kui ta alistas nokaudiga Robert Whittakeri. 2021. aastal proovis ta kerkida korraga kahe tiitli omanikuks, kuid poolraskekaalu heitluses kaotas ta kohtunike otsusega Jan Blachowiczile.

Adesanya kosus tagasilöögist

Väga suur tagasilöök tabas Adesanyat aga mullu, kui ta jäi 12. novembril keskkaalu tiitlimatšis viienda raundi tehnilise nokaudiga alla Alex Pereirale. Ootamatule kaotusele vaatamata suutis Adesanya end koguda ning tänavu 8. aprillil alistas ta Pereira teise raundi nokaudiga ning sai keskkaalu meistrivöö enda valdusesse tagasi.

Nüüd on uueks väljakutsujaks 32-aastane Strickland. Ameeriklase jaoks on see esimeseks korraks osaleda tiitlimatšis. Mõne tuntud vastasega on ta siiski ka varasemalt kohtunud. Need matšid on lõppenud aga kaotusega. Nii on ta alla jäänud nii Pereirale kui ka kergekeskkaalus aastaid meistrivööd enda käes hoidnud Kamaru Usmanile.

Tänavu jaanuaris proovis Strickland õnne ka poolraskekaalus, kus ta seljatas kohtunike otsusega Nassourdine Imavovi. Praeguseks on ta naasnud aga tiitlimatšiks keskkaalu.

Nii Adesanya kui ka Strickland on eelkõige tugevad püstivõitluses. Löögitäpsus on parem Adesanyal, kelle näitajaks on 50 %. Stricklandil on vastu panna 41 %. Tugevaid ja täpseid lööke teeb Adesanya minutis keskmiselt 3,94. Strickland aga koguni 5,86 lööki.

Stricklandi matšides näebki tavaliselt rohkem tulevärki. Keskmiselt saab ta minutis tugevate ja täpsete löökidega pihta 4,28 korda. Adesanya „seedib” sama aja jooksul ainult 2,88 lööki. Adesanya löökide tõrjumise protsent on 58 % ning Stricklandil 63 %.

Maasvõitluses on rohkem kogemusi Stricklandil, kes on seni suutnud 15 minuti jooksul vastase matile viia 1,0 korda. Adesanya vastav näitaja on kõigest 0,06. Mahaviimiste õnnestumise protsent on Stricklandil 64 %, Adesanyal jällegi ainult 14 %. Mahaviimiste tõrjeprotsent on Adesanyal omakorda 78 % ning Stricklandil koguni 84 %.

Adesanya on soosikuks

Arvestades, et Adesanya on aastate jooksul alistanud 16 vastast nokaudiga ning enne MMA-ringi astumist oli ta tipptasemel kikkpoksija, siis loodab Uus-Meremaad esindav nigeerlane matši saatuse otsustada püstivõitluses.

Igasuguse loogika põhjal ongi soosikuks Adesanya. Uus-Meremaa äss asub UFC kõikide kaalukategooriate üldises pingereas viiendal kohal. Strickland ei mahu aga edetabeli 15 parema sekka. Keskkaalus on Strickland väljakutsujate pingereas aga alles viiendal kohal. Tema ette mahuvad Dricus Du Plessis, Robert Whittaker, Jared Cannonier ja Marvin Vettori. Nimetatud neljast mehest ei ole Adesanya kohtunud veel ainult Du Plessisega. Ülejäänud kolm on ta varasemalt juba alistanud.

Ilmselt tulebki Adesanyal peagi vastamisi minna ka maasvõitluses vägagi tugeva Du Plessisega. Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit 29-aastane vabavõitleja on UFC-s võitnud seni kõik kuus matši ning kõikide näitajate kohaselt on ta tiitlimatšiks küps.

Esialgu pididki Adesanya ja Du Plessis kohtuma juba sel nädalal Sydneys, kuid Du Plessise viimane matš toimus kõigest kaks kuud tagasi ja ta ei saanud end piisavalt kiiresti uuesti võitluskorda.

„Tal (Du Plessisel) oli kerge vigastus ja ta ei tahtnud sellega riskida. See oli tema ja tema tiimi otsus. Nüüd peab ta veel ühe vastasega võitlema ja seejärel saab ta ilmselt võimaluse tiitlimatšiks,” selgitas Adesanya juhendaja Eugene Bareman Submission Radio vahendusel.

Stricklandi üks lootus

Adesanya treeningkaaslaseks olev UFC sulgkaalu tšempion Alexander Volkanovski vaatab samuti juba pigem kaugemasse tulevikku ning ennustas, et eelseisvas matšis Stricklandile erilist sõnaõigust ei jäeta.

„Loomulikult üritab Sean olla osav sõnasepp ning pugeda Israelile naha all. See teda siiski ei päästa. Olen kindel, et Sean Strickland pannakse oma sõnade eest maksma. Juba statistika tõestab, et ta saab eelseisvas matšis väga haiget,” ennustas Volkanovski.

Adesanya ise usub, et Strickland paneb viimastel treeningutel peamiselt rõhku maasvõitlusele, kuna see on sisuliselt tema ainus lootus. „Tal on targad treenerid ja nad oskavad teha õigeid järeldusi. Keegi ei usu, et ta tahab minuga poksivõitlust pidada. See ei lõppeks tema jaoks hästi,” teatas Adesanya.

UFC 293 võitlusõhtu põhiprogramm algab Eesti aja järgi pühapäeva hommikul kell 5.00. Adesanya ja Strickland peaksid ringi astuma umbes kell 7.00. Põhiprogrammis on kokku kavas viis matši. Tähtsuselt teises duellis kohtuvad raskekaallased Tai Tuivasa ja Alexander Volkov.

UFC 293

Israel Adesanya vs Sean Strickland

Matš UFC keskkaalu meistrivööle

Qudos Bank Arena, Sydney, Austraalia, 10. september 2023

Israel Adesanya vabavõitlejana

Võite: 24

Võite nokaudiga: 16

Võite alistusvõttega: 0

Kaotusi: 2

Sean Strickland vabavõitlejana

Võite: 27

Võite nokaudiga: 11

Võite alistusvõttega: 4

Kaotusi: 5