Viis põhjust, miks Läti puksib Eesti WRC-sarjast välja
Front bg
17 juuli 10:00

Viis põhjust, miks Läti puksib Eesti WRC-sarjast välja

Autoralli MM-sari naaseb juba sel nädalavahetusel. Eestlaste rõõmuks kihutatakse 20. – 23. juulini Lõuna-Eesti teedel. Rally Estonia kuulub MM-kalendrisse juba neljandat aastat järjest. Samas on õhus ka olulisi küsimärke. Kas ja millal Rally Estonia taas maailma kõige kiiremaid rallimehi võõrustab?

2024. aasta MM-kalendrit ei ole veel ametlikult välja kuulutatud, kuid mitmed etapid on enda koha juba kindlustanud. Tänavu kavas olevatest võistlustest on tulevaks aastaks koha säilitanud Monte Carlo, Rootsi, Portugal, Kreeka, Safari, Kesk-Euroopa, Sardiinia ja Tšiili rallid. Ilmselt jäävad paika ka Soome ja Jaapani etapid. MM-sari ise tahab tulevaks hooajaks laieneda USA-sse ja Saudi Araabiasse. Lisaks soovitakse naasta ka suure publikumenuga Horvaatiasse. Veel on sarja promootor kinnitanud, et uue etapina liitub võistlussarjaga Läti ralli. Nii on koos juba 14 etappi, mis olevatki järgmise hooaja maksimum. Kui Saudi Araabia kukub ära, siis jääb 13 osavõistlust.

Kogu eelnev jutt tähendab, et Rally Estoniat tuleva hooaja MM-kalendrist 99-protsendilise tõenäosusega ei leia. Eestlaste koha saab endale just Läti. Samamoodi võtab Mehhiko koha endale USA.

Mis põhjustel puksib Läti (Liepaja ralli) Eesti järgmise hooaja MM-kalendrist välja?

Eesti valitsuse rahaline garantii jäi puudu

WRC-sarja promootor pakkus mullu Rally Estoniale lepingupikendust 2026. aastani. See kontraht jäi aga allkirjastamata. Tippralli korraldamine nõuab miljoneid eurosid ning riigi toeta ei ole Eestis võimalik sellist jõuproovi ellu viia. Seni ongi riik pannud oma õla alla. Kui esimestel MM-ralli aastatel eraldas valitsus 2,5 miljonit eurot, siis hiljem 1,5 miljonit eurot.

Nüüd pakkus WRC-promootor eestlastele võimalust olla võõrustajaks ka aastatel 2024. – 2026., kuid valitsuselt ei tulnud rahaliste tagatiste osas vajalikku garantiid. Riigi toeta ei olnud võimalik järgmist pikaajalist kontrahti allkirjastada.

Lätlased pakuvad uudsust ja väljakutset

Tulevaks hooajaks koha MM-kalendris saanud Liepaja ralli on sõitjate hinnangul üks enim väljakutseid pakkuv võistlus. Ralli kiiruskatsed kulgevad Liepajast kuni Riia, Talsi, Tukumsi, Kuldiga ja Dienvidkurzeme’ni. Suur maa-ala tähendab, et osalejatele suudetakse pakkuda väga eriilmelisi teid.

Liepaja ralli kiiruskatsed on kiired ja nõudlikud. Ekspertide sõnul on need kogu Euroopa rallimaastikul ühed nõudlikumad. Lisaks on teed tippsõitjate jaoks täiesti uued.

Liepaja ralli edulugu ja suur toetajate hulk

Liepaja ralli korraldajad on näinud võistluse arendamisega aastaid tõsiselt vaeva. 2013. aastal talverallina alustanud jõuproov liikus 2016. aastal septembrisse kruusaralliks ja seejärel oktoobrisse. Praegu on lahtine, mis kuupäevadel peetakse 2024. aasta MM-ralli. Kindlasti sõidetakse aga kruusal.

Senise kümne ralli jooksul on tehtud tõsiselt tööd ja kohale meelitatud mitmeid tippsõitjaid. Nii on võitjate nimekirjas näiteks Esapekka Lappi, Craig Breen ja Oliver Solberg. Nimekate sõitjate kõrval saab Liepaja ralli letti lüüa ka toetajad, kes on valmis jõuproovi läbiviimiseks andma suuri summasid.

„Võistlust korraldava RA Eventsi jaoks on MM-kalendrisse kuulumine suur saavutus ja samas ka vastutus. Saime nii suure sammu astuda, kuna meil on väga usaldusväärsed partnerid Läti valituses, Liepaja linnas, pealinnas Riias ja lisaks on meil väga head suhted ralli nimisponsoriga Tet,” loetles Läti MM-ralli korralduskomitee direktor Raimonds Strokss Motorsporti vahendusel.

Soome MM-ralli olemasolu

Autoralli MM-sarja jaoks on oluline olla kohal suurtel turgudel. Nii soovitaksegi praegu naasta USA-sse. Samal ajal on olulisel kohal ka ajaloolised võistlused, mis toimuvad jõukates riikides. Näiteks Soomes. Samal ajal on ka Soome pigem väike turg ja see tähendab, et sinna kõrvale teisi samasuguseid pigem ei soovita.

Tänu koroonakriisile sai Eesti MM-sarjas jala ukse vahele, kuid see on tähendanud, et kolmandat aastat järjest sõidetakse suvel kaks suhteliselt sarnast rallit. Nii Soomes kui ka Eestis on teed kiired ja kattub ka mingi osa publikust. Kui Soome MM-rallit kalendris ei oleks, siis oleks Eestil ilmselt lihtsam oma kohta hoida. Läti jääb Soomest juba veidike kaugemale ning meelitab kohale ka uut publikut, kes Soome ja Eesti MM-rallidele ei jõua.

Lätlased nõustusid aastase lepinguga

WRC-sarja promootor on viimasel ajal rõhutanud, et üks MM-ralli võiks kalendris pidevalt vahetuda. Nüüd antigi see koht lätlastele. Seega oli Liepaja ralli nõus ühe aasta pikkuse lepinguga.

„Lätist saab esimene riik, kellele antakse roteeruva ralli koht MM-sarjas. See on tunnustus nende senisele sportlikule ja turunduslikule kvaliteedile ning Läti valitsuse toele. Tehtud otsus näitab Baltikumi regiooni tähtsust WRC-sarja jaoks,” sõnas WRC promootor Peter Thul, kes on organisatsioonis spordidirektori ametikohal.

Nüüd ongi küsimus, kas Eesti võiks edaspidi kandideerida just antud roteeruva ralli kohale. Kui nii, siis see tähendaks, et Lõuna-Eesti teedel toimuksid vaheldumisi MM- ja ERC-rallid. Siinkohal oleks küsimuseks, kui pikkade pauside järel saaks Eesti MM-etappi võõrustada. Seda vastust tänasel päeval veel ei ole.

Rally Estonia 2023

Millal toimub? 20. – 23. juuli

Mitu kiiruskatset sõidetakse? 21

Ralli kogupikkus? 300,70 km

Mis pinnasel sõidetakse? Kruusal

Kus asub võistluskeskus? Tartus

Esmakordselt MM-sarjas? 2020. aastal

Ralli viimane võitja? Kalle Rovanperä, 2022. aastal

Kõige rohkem võite? Ott Tänak 4 võitu