Viis põhjust, miks Kalle Rovanperä domineerib MM-sarjas ja teeb seda ilmselt ka edaspidi
Front bg
25 sept. 11:30

Viis põhjust, miks Kalle Rovanperä domineerib MM-sarjas ja teeb seda ilmselt ka edaspidi

Autoralli MM-hooaeg on jõudnud lõpusirgele. Jäänud on veel kolm etappi. Sel nädalal ehk 28. septembrist kuni 1. oktoobrini sõidetakse tänavuse hooaja kolmas ralli, kus antakse kuuma väljaspool Euroopat. Kevadise Mehhiko ja suvise Keenia ralli järel on nüüd karavan jõudnud Tšiilisse.

Tšiili rallit on MM-sarjas sõidetud seni ainult ühe korra. Jõuproov leidis aset 2019. aastal. Toona Toyotaga kihutanud Ott Tänak oli ülivõimas ning noppis kindla võidu. Tänak haaras juhtohjad teisel kiiruskatsel ning hoidis liidrikohta lõpuni. 16-st kavas olnud kiiruskatsest võitis ta 6. Citroeniga sõitnud Sebastien Ogier kaotas eestlasele lõpuks 23,1 sekundiga ning Hyundaid roolinud Sebastien Loeb kolmandana 30,2 sekundit. Ralli lõpetuseks võitis Tänak ka punktikatse.

2020. aastal tühistati Tšiili ralli, kuna riigis leidsid aset laialdased protestiaktsioonid elukalliduse tõusu vastu. 2021. aastal jäeti Lõuna-Ameerikasse reisimata kroonaviiruse tõttu. 2022. aastal ei kuulunud jõuproov üldse kavva. Seega ongi Tšiili rallit seni sõidetud ainult ühel korral.

Eelseisvast etapist enam räägitakse praegu aga Kalle Rovanperäst. 1. oktoobril 23-aastaseks saav soomlane on teel oma teise MM-tiitli poole. Lõuna-Ameerikas ebaõnnestumine võiks teha tiitliheitluse veel huvitavaks, kuid reaalsuses tundub tema troonilt tõukamine keeruline. Tonybet toob välja viis põhjust, miks on soomlane niivõrd võimas.

Hulljulgus

Rovanperä on sündinud rallisõitja. Juba noore poisina vajutas ta gaasipedaali põhja ning tundub, et hirmu ei ole ta seejärel kordagi tundnud. Viimati toimunud Kreeka rallil tõestas ta seda taas. MM-tiitli suunas liikuval soomlasel oli võit juba käes, kuid ta tahtis maksimumpunkte ka punktikatselt.

Rovanperä tõestaski 9 km pikkusel punktikatsel, et ta on valmis paari lisasekundi nimel ka kivist vee välja pigistama. Maksimaalselt riskeerides edestas soomlane tiimikaalsast Elfyn Evansit 2,5 sekundiga ning teenis viis lisasilma. Rovanperä pingutus ja risk olid niivõrd suured, et finišis ta silmnähtavalt värises. Sellise hulluse vastu ei ole praegu ühelgi rallisõitjal midagi panna.

Parim auto

Sõiduvahendite osas kipub jutt juba korduma, kuid tuleb taaskord märkida, et Toyota on praegu MM-sarjas kõige parem auto. Individuaalne MM-tiitel on Jaapani autotootjale läinud alates 2019. aastast. Esmalt tõi neile trofee Ott Tänak, seejärel oli kahel aastal parim Sebastien Ogier ning mullu kerkis maailmameistriks Rovanperä. Tänavu võidab ta ilmselt oma teise tiitli.

Sel hooajal on seni sõidetud kümme MM-rallit ning Toyota autoga on võidetud neist kaheksa. Rovanperä nimel on kolm esikohta. Kolmel rallil on triumfeerinud ka Ogier ning kahel juhul on esikoha napsanud Evans.

Sarnaselt Toyotale aastas ligemale 60 miljonit eurot autoralli alla panev Hyundai on tänavuse aastanumbri sees võidutsenud ainult korra. Sardiinia rallilt tõi neile esikoha Thierry Neuville. Toyota ja Hyundaiga võrreldes piskuga läbi ajava M-Spordi ainsa võidu tõi Ott Tänak Rootsi rallil.

Kasin konkurents

Nagu juba eelnevalt mainitud, siis Toyota on praegu parimaks autoks MM-sarjas. Hyundai ja M-Sport ei ole suutnud konkurentsi pakkuda. Seega peaks Rovanperä suurim rivaal tulema Toyota meeskonna seest. Kuna Ogier teeb kaasa ainult pooliku hooaja ning sama juhtub ka tuleval aastal, siis võib soomlane rahus hingata, et kaheksakordne maailmameister teda enam ei ohusta.

Toyotas sõidab täishooaja kaasa ka Evans, kuid senistel kordadel on ta tiitliheitluse lõppfaasis väristama hakanud. Eks elu näitab, kas tänavuse hooaja kolme viimase ralliga suudab ta end uuest küljest avada või on Rovanperä ikkagi tema jaoks püüdmatu.

Hyundai on viimasel ajal auto arendamisesse ja tiimi juhtimisse kõvasti panustanud. Sel aastal ei ole Neuville suutnud seda enda kasuks tööle panna. Nüüd ongi küsimus, kas Hyundai saab tulevaks hooajaks piloodi, kes suudaks reaalselt Rovanperäle vastu hakata. Kui sellist meest ei leita, siis võib soomlase valitsemine kesta pikalt. Ilmselgelt ei taha Toyota võtta enda ridadesse teist pilooti, kes hakkaks Rovanperäga tiitli nimel konkureerima.

Kiirus

Rovanperä on juba tõestanud, et ta on ääretult kiire sõidumees. Seejuures on ta kiire kõikidel pinnastel. Omal ajal olid eraldi lume-, kruusa- ja asfaldispetsid. Tänapäeval on vaja tipus püsimiseks kiire olla igal pinnasel. Rovanperä ongi igal pool ülimalt nobe. Praeguseks on ta võitnud karjääri jooksul 11 rallit ning seejuures on ta parim olnud kõigil kolmel pinnasel.

Parimad tingimused

Rovanperä mänedžeriks on rallimaailma kõige legendaarsem lepingute sõlmija Timo Jouhki. Kui Jouhki käe all on olnud mõni tõeline tippmees, siis see sõitja on saanud ka parimad tingimused, mis parasjagu pakkuda on. Praeguseks on selge, et Jouhki valvsa pilgu all saab Rovanperä nautida eristaatust ning soomlane ei pea ühegi üleliigse asja pärast muretsema. Tema eest saab kõik tehtud ja seejuures maksimaalsel tasemel.

Tšiili MM-ralli 2023

Millal toimub? 28. september – 1. oktoober

Mitu kiiruskatset sõidetakse? 16

Ralli kogupikkus? 321,06 km

Mis pinnasel sõidetakse? Kruusal

Kus asub võistluskeskus? Concepcionis

Esmakordselt MM-sarjas? 2019. aastal

Ralli viimane võitja? Ott Tänak 2019. aastal

Kõige rohkem võite? Ott Tänak üks võit (2019. aastal)