Kuus tõusvat tähte! Kellest saavad Eesti spordi järgmised superstaarid?
Front bg
Published 20 mai 13:53

Kuus tõusvat tähte! Kellest saavad Eesti spordi järgmised superstaarid?

Tippspordi kajastamisel saavad suured staarid aina enam tähelepanu. Nii kasvasid Lionel Messi kui ka Cristiano Ronaldo oma koduklubidest suuremaks. Tihti on staarmängijatel sotsiaalmeedias rohkem jälgijaid kui nende koduklubidel. Sama on juhtunud ka Eestis. Meil on mõned spordistaarid, kes riisuvad nö koore ehk suurema tähelepanu. Seda nii sotsiaal- kui ka tavameedias.

https://media.affiliatestonybet.com/redirect.aspx?pid=162633&bid=1989&lpid=829

Staaride mõttes oli Eesti spordil tõeline kuldaeg aastatel 2018. – 2019. Toona liikus Ott Tänak vääramatu jõuna autoralli maailma tipu suunas ning see kulmineerus 2019. aastal MM-tiitliga. Anett Kontaveit tegi tennises aina jõulisemaid samme tipu suunas. Kelly Sildaru oli freestyle-suusatamises maailma parim. Kaia Kanepi oli jätkuvalt tennisemaailmas tipp. Ragnar Klavan mängis Liverpoolis ja seejärel Cagliaris. Magnus Kirt oli Eesti kergejõustiku esindusnägu, kes võitis medaleid ja viskas rekordeid.

Praeguseks mitmed nimetatud staarid karjääri lõpetanud või on nende tulemused liikunud võrreldes varasemaga veidike allamäge. Eesti spordifännidel ei tasu siiski nukrutseda, kuna nii Tänak kui ka Sildaru ei ole ilmselgelt oma viimast sõna veel öelnud. Samal ajal on peale kasvamas uus põlvkond, kellelt võib oodata suuri tegusid.

Kes on Eesti spordi järgmised superstaarid?

Eneli Jefimova (ujumine)

Eestist ei ole varasemalt sirgunud ühtegi ujumise medalimasinat. Nüüd paistab, et Jefimova võtab enda kanda Eesti spordi suurima medalimasina rolli. Esialgu tundus, et ujumise saavutused ei lähe eestlastele eriti korda, kuid eelmisel aastal suutis Jefimova seda muuta. 17-aastane sportlane sulatas siinsete inimeste südamed ja valiti lõpuks ka aasta parimaks naissportlaseks.

Jefimovas on selgelt potentsiaali tõusta sportlaseks, kes hakkab võitma medaleid nii maailmameistrivõistlustelt kui ka olümpiamängudelt. Seda suutes tõuseb Jefimova Eesti spordi suurkujude sekka.

Kristian Kullamäe (korvpall)

Eesti korvpallis on suuri mängijaid olnud peaaegu alati. Viimaseks tõeliseks superstaariks oli aga Martin Müürsepp, kes tegi tegusid eelmise sajandi lõpus ja käimasoleva sajandi esimesel kümnendil. Seejärel on Eesti esikorvpalluriteks olnud Kristjan Kangur, Siim-Sander Vene ja nüüd Maik-Kalev Kotsar. Nimetatud mängijates ei ole olnud aga nö staarigeeni. Nad on mänginud küll Euroopa mõistes väga kõrgel tasemel, kuid nad ei ole olnud oma klubides juhtmängijad. Kõige lähemal on suurele rollile olnud Kotsar eelmisel hooajal Baskonias.

24-aastasel Kullamäel on olemas aga kõik omadused, mis võiksid temast Eestis tõelise staari teha. Hispaania kõrgliigas Bilbao Basketi ridades on ta enda potentsiaali igatahes näidanud. Kullamäe on meheks, kes võib tipptasemel püsti panna tõelise viskekontserti. Ta võib enda peale võtta suuri viskeid ning täita liidrirolli nii koondises kui ka klubis. Lisaks on tema perekonnanimi Eestis kuulus juba 1990-ndate algusest saadik.

Ilmselgelt on Kullamäes potentsiaali tõusta Euroliiga tipptiimis otsustajaks ja tegijaks. Selle saavutamise korral oleks tagamängija Eestis tõeline superstaar.

Henri Drell (korvpall)

Nagu eelnevalt juba mainitud, siis häid korvpallureid on Eestis ikka olnud, kuid staare on viimastel kümnenditel olnud minimaalselt. Hiljuti sai 24-aastasest Drellist teine eestlane NBA-s. Chicago Bullsi ridades neli kohtumist kirja saanud Drellil on lisaks korvpallialastele oskustele ka karismat ja nö staarigeeni.

NBA-s mängiv eestlane on kodumaal kindlasti staar. Kui Drell suudab teisele poole Atlandi ookeani püsima jääda, siis kuulub ta edaspidi Eesti kõige kuulsamate ja räägitumate sportlaste sekka.

Karl Jakob Hein (jalgpall)

Noore mehena on Karl Jakob Hein juba aastaid kuulunud maailma absoluutse tippklubi Londoni Arsenali hingekirja. Samal ajal on ta väravasuul Eesti koondise selge esinumber. Arsenali ridades on 22-aastane noormees seni saanud kirja ühe ametliku kohtumise. Laenulepingu alusel Inglismaa esiliigas Readingu ridades mängides tõestas Hein, et temas on potentsiaali tõusta Premier League’is palliva klubi esikindaks.

Heina võib selgelt võrrelda tema mentori Mart Poomiga. Kumbki ei ole suurte sõnade mees. Mõlemad räägivad eelkõige oma tegudega väljakul. Poomis ei olnud mängijakarjääri ajal Müürsepaga võrreldavad staarigeeni, kuid oma liidriomaduste ja heade esitustega kerkis ta Eesti inimeste südametesse. Hein on suuteline täpselt samaks ning temast võib saada pikaks ajaks siinne esijalgpallur.

Henry Sildaru (freestyle-suusatamine)

17-aastane Henry Sildaru on Kristian Kullamäega ühes mõttes samas paadis. Tema perekonnanimi oli Eestis kuulus juba enne tema tippu kerkimist. Henry õe Kelly Sildaru edulugu on näidanud, et eestlased vaimustuvad ka ekstreemspordist. Seda isegi juhul, kui spordialast päris lõpuni aru ei saada. Vinged õhulennud pakuvad lihtsalt inimestele huvi. Kui sinna juurde lisanduvad ka suurepärased tulemused, siis on ongi kõik eeldused koos, et olla Eestis tõeliselt suur tegija.

Lõppenud talvel teenis Henry Sildaru Laax’i pargisõidu MK-etapil kümnenda koha ning antud nädalal oli inimeste huvi tema tegemiste vastu väga suur. Senises tempos edasi arenedes võiks Henry Sildaru olla paari aasta pärast freestyle-suusatamises maailma absoluutne tipp. See tähendaks Eesti mõistes superstaari staatust.

Maksim Paskotši (jalgpall)

Eesti jalgpalli üldine seis on praegu pehmelt öeldes kehv. Koondis on järjepanu kaotanud, klubid langesid eelmisel suvel eurosarjadest kiiresti välja, välisklubides on eestlaste mänguaeg tihti napp ning kodumaal on jalgpalli saatnud mitmed skandaalid. Siiski on näha ka lootusekiiri.

Karl Jakob Heina sai juba mainitud. Väljakumängijatest paistab praegu suurim potentsiaal peituvat 21-aastases kaitsjas Maksim Paskotšis. Eesti jalgpalluritest ongi reeglina kõige lennukamat karjääri teinud väravavahid ja kaitsjad. Paskotšil tunduvad olevat kõik eeldused, et üle lüüa meie praeguse esijalgpalluri Karol Metsa saavutused ning astuda meie läbi aegade kõige edukama jalgpalluri Ragnar Klavani jälgedesse.

Tottenhami akadeemiast läbi käinud ja sealses esindusmeeskonnas ka ühe ametliku matši kirja saanud Paskotši on 21-aastasena Šveitsi kõrgliigaklubi Zürichi Grasshopperi põhimees. Võiks öelda, et viimati suutis nii noorelt midagi sarnast just Klavan, kes pallis selles vanuses Hollandi kõrgliigas Almelo Heracleses. Paskotši klubikarjäär on viimasel ajal olnud Eesti jalgpalli üks edulugusid. Samamoodi jätkates on võimalik tõusta päris kõrgele.

https://media.affiliatestonybet.com/redirect.aspx?pid=162633&bid=1989&lpid=829